Artykuły

Szkoła tenisa stołowego

Liczba artykułów: 6

Doświadczenie i osiągnięcia

Dolnobrzeska Szkółka Tenisa Stołowego pierwotnie jako grupa treningowa została założona we wrześniu 1997 jako filia LKS ODRA Róben Głoska-Ksieginice. Na wskutek małej liczby chętnych do uprawiania wyczynowo tenisa stołowego w pobliskiej Głosce, Zarząd Klubu postanowił stworzyć nowy nabór chętnych w oddalonym o 2 km od Głoski - Brzegu Dolnym. Do tego przedsięwzięcia został oddelegowany Marek Chrabąszcz, który z zapałem zabrał się do tworzenia podstaw nowej grupy naborowej.

Początki grupy nie były łatwe. Perturbacje lokalowe z miejscowym klubem MKS Rokita spowodowały, że zostaliśmy odseparowani przez lokalne władze od dostępu do znacznej liczby dzieci z pobliskich osiedli. Zajęcia treningowe zostały ulokowane w oddalonej na uboczu sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych. Wbrew obawom, to właśnie taka lokalizacja spowodowała, że otrzymaliśmy doskonałe warunki do prowadzenia profesjonalnych zajęć treningowych. Zajęcia treningowe początkowo odbywały się w formie zabawowej, gdyż do dyspozycji grupy był tylko jeden mocno zużyty stół. Z czasem stan liczebny grupy mocno się zwiększył. Pod koniec 1997 roku grupa liczyła już 15 osób. W pracy trenigowej zaczął udzielać się Władysław Chrabąszcz. Również polepszyła się baza sprzętowa. Pod koniec czerwca 1998 roku dysponowaliśmy 6 stołami i automatem do wyrzucania piłeczek.

Ciężka i wytężona praca zaczęła przynosić pierwsze efekty. Początkowe zwycięstwa w turniejach lokalnych szybko przerodziły się na medale mistrzostw Dolnego Śląska a potem i mistrzostw Polski. W 2000 roku drużyna w składzie O.Skrzypiec, A.Pańkowska, A.Jaworska zdobyła złoty medal mistrzostw Dolnego Śląska w drużynie a w maju 2001 roku nasze zawodniczki zdobyły pierwszy historyczny medal mistrzostw Polski młodziczek. Olga Skrzypiec i Anita Jaworska zdobyły wówczas srebrny medal w drużynie. Rok później Anita Jaworska zdobyła tytuł mistrzyni Polski w grze podwójnej w parze z N. Partyką z Gdańska. Natomiast drużyna w składzie Anna Żak, Anita Jaworska i Izabela Jaworska powtórzyły sukces sprzed roku, ponownie zdobywając srebrny medal w drużynie. Na pierwszy indywidualny tytuł mistrzyni Polski czekaliśmy do maja 2003 roku. Wówczas Anita Jaworska w Wałczu okazała sie najlepsza w kraju w kategorii młodziczek zaś Anna Żak zdobyła brązowy medal. Również w tym samym czasie drużyna młodziczek (A.Jaworska, A. Żak, I. Jaworska) uzyskała tytuł najlepszej drużyny w kraju. Łącznie z Wałcza powrócilismy z 5 medalami mistrzostw Polski.

Kolejne lata to pasmo sukcesów na arenie ogólnopolskiej. Ukoronowaniem ciężkiej pracy zawodniczek i zawodników Dolnobrzeskiej Szkółki był 2004 rok, gdzie podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Gnieźnie nasz klub, oparty wyłącznie na zawodnikach dolnobrzeskiej Szkółki, wygrał klasyfikacje klubową. Podobną sztukę udało się powtórzyć rok później w Tomaszowie Lubelskim, gdzie nasze zawodniczki zdobyły łącznie 5 medali i przy współudziale chłopców ze szkółki w Głosce ponownie wygrały klasyfikację klubową. Podczas tych zawodów tytuł indywidualnej mistrzyni Polski zdobyła Anna Żak zaś drużyna kadetek (A.Jaworska, A. Żak, I. Jaworska) ponownie okazała sie najlepsza w kraju.

Bardzo znamienna była zawarta w 2003 roku współpraca z Publicznym Gimnazjum nr 1 w Brzegu Dolnym. W wyniku tej współpracy została założona klasa sportowa o profilu tenis stołowy oparta na zawodnikach naszej Szkółki. Dzięki temu mieliśmy możliwość stworzenia codziennego dodatkowego drugiego treningu dla najlepszych zawodniczek i zawodników naszej grupy. Długo nie trzeba było czekać na efekty. Czterokrotnie z rzędu dolnobrzeskie Gimnazjum okazało się najlepszą szkołą w Polsce oraz sześciokrotnie najlepszą szkołą na Dolnym Śląsku. Szczytem pasma sukcesów dolnobrzeskiego Gimnazjum było zajęcie w 2006 roku 4. miejsca na mistrzostwach świata szkół w chińskim Szanghaju, gdzie w walce o medal ulegliśmy tylko reprezentacjom Chin i Tajwanu.

Historyczne wydarzenie miało miejsce w 2005 roku, gdy pierwszy zespół Odry wygrał rozgrywki II ligi i - po wygraniu baraży - awansował do I ligi. Jest to o tyle ważne, że wywalczone przez własne wychowanki: Olgę Skrzypiec, Anitę Jaworską, Annę Żak, Agnieszkę Pańkowską i Izabelę Jaworską. Niestety brak doświadczenia w rozgrywkach I-ligowych spowodował, ze nasz zespół po dwóch sezonach pożegnał się z tym szczeblem rozgrywek.

Na wskutek braku większego zainteresowania i współpracy ze strony LKS ODRA Głoska w lipcu 2007 roku opiekę nad dolnobrzeską Szkółką przejął MKS ROKITA Brzeg Dolny.

Również najlepsze zawodniczki i zawodnicy naszej Szkółki zaczęli zmieniać barwy klubowe, szukając klubów dających większe perspektywy rozwoju sportowego. W związku z tym praca trenerska skupiła się na najmłodszych adeptach, dążąc do odbudowania potęgi Szkółki w najmłodszych kategoriach wiekowych.

Pierwsze efekty tej pracy już widać, gdyż zawodniczki z herbem Brzegu Dolnego na piersi ponownie zdobywają medale mistrzostw Polski. W maju 2009 roku drużyna młodziczek (M.Chrabąszcz, Al.Jaworska, D. Wołowiec) zdobyła tytuł drużynowych mistrzyń Polski a para M.Chrabąszcz/Al.Jaworska zdobyła brązowy medal w grze podwójnej. Sukcesy te zostały powtórzone w maju 2010 roku, gdy nasze dziewczeta (Marta Chrabąszcz, Dominika Wołowiec) ponownie wywalczyły tytył drużynowego mistrza Polski młodziczek. Natomiast Marta Chrabąszcz w pieknym stylu zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski młodziczek w grze pojedynczej a Dominika Wołowiec wywalczyła brązowy medal w tej samej konkurencji. Ponadto Marta Chrabąszcz zdobyła złoty medal w grze podwójnej młodziczek w parze z N.Bajor.

Rok 2011 to dalsze pasmo sukcesów naszych zawodniczek i zawodników. Srebrny medal MP kadetek w drużynie to potwierdzenie dominacji naszych kadetek w Polsce.

Również w żakach nasi zawodnicy odnoszą sukcesy a potwierdzeniem tego jest srebrny medal zdobyty w 2012 roku przez Jakuba Witkowskiego podczas turnieju o puchar Przeglądu Sportowego.
Następne roczniki młodych i zdolnych zawodniczek i zawodników szlifują swoje umiejętności techniczne w Dolnobrzeskiej Szkółce. W 2014 roku następują kolejne sukcesy zawodniczek młodego pokolenia - brązowe medale Mistrzostw Polski zdobywają - Elżbieta Kwiatkowska w żaczkach oraz Agata Uchnast w kadetkach, zaś drużyna kadetek w składze A. Uchnast, U. Kwiatkowska plasuje się na 4 miejscu w Polsce.
Obecnie rośnie nam kolejne pokolenie młodych adeptów tenisa stołowego. Do tych, co mogą w przyszłości nawiązywać do sukcesów swoich starszych koleżanek należy wymienić m. in.  Elżbietę Kwiatkowska i Milenę Chrabąszcz, czy Aleksandrę Wiśniewską. Już obecnie Elżbieta Kwiatkowska nalezy do najlepszych młodziczek w Polsce

Do tej pory zawodnicy Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego zdobyli łącznie 35 medali mistrzostw Polski (8 złotych, 10 srebrnych, 17 brązowych) oraz 208 medali mistrzostw Dolnego Śląska (54 złote, 59 srebrnych, 95 brązowych).

Liczba artykułów: 2

Doradztwo sprzętowe

Oprócz treningów w Dolnobrzeskiej Szkółce Tenisa Stołowego oferuję także kompleksowy serwis sprzętu do tenisa stołowego:

 
 

dobór specjalistycznych okladzin dopasowany do stylu gry zawodnika

dobór odpowiedniej deski uwzględniający możliwości techniczne zawodnika

naklejanie okładzin i pasków ochronnych

   


Dla dzieci i dorosłych, chcących uczyć się gry w tenisa stołowego, a nie posiadających własnego sprzętu, oferuję bezpłatny wynajem odpowiednio dobranych rakietek do tenisa stołowego.

Prowadzę także doradztwo techniczne dla moich uczniów, którzy decydują się na posiadanie własnego sprzętu do tenisa stołowego. Dzięki temu mają gwarancję, że zakupią sprzęt odpowiadający ich umiejętnościom technicznym oraz  optymalnie dostosowany do ich indywidualnych warunków.

Liczba artykułów: 1

Cennik zajęć

Za niewielką opłatą na rzecz Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego zaoferujemy Ci doskonałe warunki do treningu, profesjonalnie przeprowadzone zajęcia i pożytecznie spędzony czas

 

Liczba artykułów: 2

Nasza oferta

Oferta Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego ukierunkowana jest na różnych odbiorców.

Zajęcia treningowe przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych graczy.

Oferta Dolnobrzeskiej Szkółki Tenisa Stołowego skierowana jest do:

 

Rozpoczynających naukę gry w tenisa stołowego - zarówno dzieci, jak i osób dorosłych

Chcących podszkolić swoje umiejętności pod okiem doświadczonego trenera

Doświadczonych graczy, którzy poszukują sparingpartnera w celu skorygowania popełnianych błędów technicznych

Firm, które poszukują dla swoich pracowników aktywnych form spędzania wolnego czasu, integrujących zespół poza godzinami pracy


Treningi indywidualne oraz grupowe prowadzę wraz z kadrą młodych i ambitnych wspólpracowników w Brzegu Dolnym lub we wskazanym przez zainteresowanych miejscu, w zależności od wymagań klienta.

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółową ofertą dla firm, osób dorosłych  i dla dzieci.

Nasza oferta to:

Liczba artykułów: 4

Aktualności

Liczba artykułów: 61

Obozy i zgrupowania

Dolnobrzeska Szkółka Tenisa Stołowego ma olbrzymie doświadczenie w organizacji obozów i zgrupowań z tenisa stolowego.

Organizujemy zarówno obozy specjalistyczne z tenisa stołowego w doskonalenie do tego wyposażonej hali sportowej ROKITA (zobacz zdjęcia) jak i obozy sportowo-wypoczynkowe w górach i nad morzem.

Wszystkie organizowane przez nas formy obozowe są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, co daje gwarancję rzetelnych warunków lokalowo-żywnościowych.

Podczas obozów sportowych zapewniamy zakwaterowanie w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym i TV, a także pełne wyżywienie.

Poza obozami sportowymi organizujemy także zielone szkoły i wycieczki szkolne o nachyleniu sportowym, które mają na celu propagowanie aktywności sportowej wśród najmłodszych.

Organizowane przez nas obozy sportowe to nie tylko ciężkie treningi, ale także wiele ciekawych atrakcji. Staramy się, aby nasi młodzi sportowcy wywieźli same miłe wspomnienia, dlatego proponujemy różne formy spędzania wolnego czasu (zobacz zdjęcia).

Program obozów sportowych wzbogacamy o zwiedzanie okolicy, warsztaty, dyskoteki czy ogniska.

Koszt osobodnia podczas obozów organizowanych przez Dolnobrzeską Szkółkę Tenisa Stołowego  z:

- noclegiem, z pełnym wyżywieniem i wynajęciem hali sportowej oraz stołów do tenisa stołowego wynosi już od 99 zł za dzień treningowy

- noclegiem, pełnym wyżywieniem i opieką pedagogiczną nad morzen i w górach wynosi od 65 zł za dzień

Jeżeli jesteś zainteresowany zorganizowaniem obozu dla Twojego klubu w doskonałych warunkach lokalowo - żywnościowych oraz w doskonałych warunkach treningowych, napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

POBIERZ KARTĘ KWALIFIKACYJNĄ UCZESTNIKA OBOZU

NAJBLIŻSZE     OBOZY    I    ZGRUPOWANIA

Liczba artykułów: 2

Wideoteka

Obóz sylwesytrowy 2015

Liczba artykułów: 1
DLACZEGO MY

Jesteśmy rzetelni i konsekwentni w swych działaniach. Przekazujemy  najnowszą wiedzę związaną z nauczaniem tenisa stołowego na świecie w oparciu o trendy europejskie jak i azjatyckie

WYRÓŻNIA NAS

Przede wszystkim charakteryzuje nas pełen profesjonalizm. W naszej Szkółce pracują wybitni specjaliści, którzy nauczają  od wielu lat zarówno  dzieci jak i  dorosłych. Wiemy jak nauczać.

W NASZEJ SZKÓŁCE

Jest zachowana proporcja pomiędzy nauczaniem praktycznym a teorią gry. Potrafimy przekazać teorię gry w tenisa stołowego na praktyczne nauczanie w treningu.

NASI ZAWODNICY

Zaliczają się do ścisłej czołówki Polski i Dolnego Śląska. Są medalistami Mistrzostw Polski i mistrzostw Europy. Wiemy jak nauczać tenis stołowy z sukcesem.